Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 209437

Spływ kajakowy rzeką Wiercicą

Spływ kajakowy rozpoczyna się na rzece Kozyrce w miejscowości Sygontka. Pierwszy pomost znajduje się przy moście wjeżdżając do miejscowości.

Płynąc rzeką Kozyrką w miejscowości Julianka wpływamy do rzeki Wiercica i kolejno Wiercicą na zbiornik wodny „Julianka” w miejscowości Zalesice.

Na zbiorniku istnieje możliwość obejrzenia z pomostu widokowego unikatowych tzw. „Niebieskich Źródeł” oraz możliwość wypoczynku w usytuowanych przy pomoście widokowym altanach.

Następnie istnieje konieczność przeniesienia kajaków przez stopień piętrzący i korzystając z pomostu poniżej płyniemy przez Zalesice, Wiercice do Przyrowa, gdzie przy moście przy ulicy Częstochowskiej następuje zakończenie szlaku z usytuowaną również altanką.

Łączny czas przepłynięcia całej trasy wynosi ok. 2,5 godziny.

UWAGA

Na odcinku pomiędzy Zalesicami a Wiercicą usytuowany jest zamknięty obręb hodowlany ryb. Obręb ten należy obejść w prawo, wzdłuż ogrodzenia posesji lub uzgodnić przepłynięcie przez w/w. obręb z właścicielem terenu, pod numerem tel. 602 42 66 80. Najlepiej z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Galeria: